Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

24 października w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I, którego dokonała dyrektor Dorota Adaszewska. Pierwszaki przygotowały program artystyczny pod kierunkiem pani Anny Łopatki, doświadczonej rytmiczki. Dzieci zaśpiewały piosenki,  zatańczyły, a także zagrały na instrumentach perkusyjnych. Na koniec do występu zostali zaangażowani również rodzice: zatańczyli wspólnie ze swoimi pociechami! Pierwszy artystyczny występ pierwszaków wzbudził zachwyt dumnych rodziców, bliskich i nauczycieli.

Pierwszaki w naszej szkole muzycznej pasowane są w sposób wyjątkowy- nie wielkim ołówkiem, jak to bywa w szkołach oświatowych, ale najprawdziwszym smyczkiem kontrabasowym.    Odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego młodzi artyści zobowiązali się do rzetelnej nauki i dbania o instrumenty. Uczniowie klas IA/6 i IB/6 otrzymali muzyczne statuetki, foldery szkolne, zeszyty w pięciolinię i ołówki:-) Tę ważną uroczystość wsparła organizacyjnie i finansowo Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

Po raz pierwszy podczas uroczystości pasowania pierwszaków odbyło się wręczenie stypendiów dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu za wysokie wyniki w nauce oraz aktywność koncertową. Otrzymali je: Tomasz Drążek, Wiktor Nowak, Walter Nowak, Marta Kuriata i Kaja Drążek. W imieniu saksofonistów wystąpił i zagrał na saksofonie najmłodszy stypendysta- Tomasz Drążek, uczeń klasy Jadwigi Leśniak Sidorskiej. Towarzyszyła  mu na fortepianie Katarzyna Strączek. Usłyszeliśmy pięknego Walca.

Naszym wszystkim pierwszakom, zarówno tym młodszym z cyklu 6-letniego, jak i tym starszym z cyklu 4-letniego oraz  pierwszakom ze szkoły II stopnia życzymy wytrwałości i wielu sukcesów w edukacji muzycznej. Galeria