Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

W środę 2 października w Auli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbył się Koncert Kameralny pt. Bellissimo Barocco. To był wyjątkowy koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki w wykonaniu zgorzeleckich muzyków: Anny Krupy (skrzypce), Karoliny Najechalskiej (skrzypce) oraz Joanny Lewickiej (akordeon) i Michała Błaszczyka (fortepian).

Dopisała miejscowa publiczność, która z zachwytem słuchała dzieł barokowych mistrzów: Jana Sebastiana Bacha i Antonio Vivaldiego. Z wielką radością przyjęła prawdziwy przebój muzyki poważnej - Zimę z Czterech pór roku Vivaldiego w opracowaniu na dwoje skrzypiec i akordeon. Z dużą aprobatą publiczność przyjęła nowość tegorocznej edycji Bellissimo Barocco- występ akordeonistki Joanny Lewickiej. Podziw budziły koncertowe popisy i piękne brzmienie skrzypiec Anny Krupy. Druga skrzypaczka- Karolina Najechalska i pianista – Michał Błaszczyk doskonale wzbogacali koncert. Czworo muzyków świetnie współpracowało ze sobą oraz muzykowało z prawdziwą przyjemnością i radością. Ta radość udzielała się słuchaczom!

Publiczność z dużym skupieniem i zachwytem wsłuchiwała się w barokowe dźwięki, a potem nagrodziła muzyków prawdziwą burzą oklasków, owacji i mnóstwem kwiatów. Anna Krupa, Joanna Lewicka i Michał Błaszczyk to doświadczeni pedagodzy zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej i absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Karolina Najechalska jest absolwentką zgorzeleckiej PSM i Akademii Muzycznej w Dreźnie.

Tegoroczny koncert Bellissimo Barocco cieszył się rekordową frekwencją. Dziękujemy! Do zobaczenia i usłyszenia na kolejnych koncertach!