Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

W środowe popołudnie 19 czerwca w Miejskim Domu Kultury uczniowie, pedagodzy i rodzice z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu zakończyli rok szkolny. Uroczystość była i wesoła, i wzruszająca. Podziękowania, gratulacje, kwiaty, muzyka, uściski i łzy… Działo się!

Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski dziękowali pani dyrektor Jolancie Tokarczyk, która kończy swoją drugą kadencję (10 lat dyrektorowania). Wzruszona Dyrekcja wspominała moment, kiedy kilkadziesiąt lat temu sama odbierała swój dyplom w tym samym miejscu… Historia zatoczyła koło.

W tym roku szkolnym Szkołę Muzyczną ukończyło 24 absolwentów I stopnia i 5 absolwentów II stopnia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki i bony podarunkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dostali także różne nagrody na pamiątkę lat spędzonych w PSM. Nagrody otrzymali także najlepsi uczniowie wyróżnieni świadectwem z czerwonym paskiem oraz uczniowie reprezentujący szkołę w konkursach i koncertach. Szczególne podziękowania za pracę w Samorządzie Uczniowskim odebrała Kaja Drążek, z którą niestety żegnamy się… Nasza Przewodnicząca i świetna trębaczka swoją edukację muzyczną będzie kontynuować w Katowicach.

Zakończenie roku szkolnego w PSM nie mogło się odbyć bez muzyki. Prym wiodły trąbki. Zagrali bracia bliźniacy: Wiktor i Walter Nowakowie oraz Kaja Drążek z akompaniamentem pana Przemysława Bereziuka. Na zakończenie wystąpił tegoroczny absolwent Miłosz Malung. To było piękne zakończenie bardzo dobrego i ciekawego roku szkolnego. A teraz wakacje!

Udanych i bezpiecznych wakacji!  Galeria