Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

3 marca w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbył się  koncert pt. URODZINY CHOPINA. Na urodzinowym koncercie zabrzmiały utwory Fryderyka Chopina, które zagrali pedagodzy oraz uczniowie PSM. Na urodzinową imprezę pełną  muzyki, ciekawych historii i cukierków zjawiła się niezawodna i bardzo liczna zgorzelecka publiczność.

W 210. rocznicę urodzin Chopina zagrali pianiści: Dominik Lewicki, Przemysław Bereziuk, Yanina Yagovenko, Cezary Kłos oraz ich uczniowie: Jakub Naglik, Walter Nowak, Alicja Cymbałko. Okazało się, że Chopina można także śpiewać, co udowodniły Anna Nowakowska i Gabriela Kaniuk. O największym polskim kompozytorze opowiadała Małgorzata Fornagiel, wieloletni pedagog PSM, teoretyk muzyki i znawca tematu.

Koncert Urodziny Chopina organizowano w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca, współfinansowanego przez: Miasto Zgorzelec, Powiat Zgorzelecki, Gmina Zgorzelec, Gmina i Miasto Węgliniec oraz Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne,  a jego inicjatorem był pianista Dominik Lewicki.