Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

4 lutego w Miejskim Domu Kultury odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu uczniów oraz pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. W tegorocznej edycji koncertu zdecydowanie królował walc oraz wszelkie rytmy taneczne. Jak zwykle, dopisała zgorzelecka publiczność i wypełniła Salę Widowiskową MDK.

W Koncercie Karnawałowym wystąpiło 18 uczniów i 7 pedagogów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Niespodzianką były fanfary na początku koncertu w wykonaniu czwórki uczniów klasy trąbki. Świetnie zaprezentowali się akordeoniści: Filip Sawicki, Hubert Stempniewski oraz Beata Janus. Zachwycali bracia Wiktor i Walter Nowakowie (trąbka i fortepian). Niezwykły klimat zbudowała gitarzystka Aleksandra Materak, która z towarzyszeniem nauczyciela klasy perkusji Pawła Kurka zagrała Paryskiego walczyka. Podobała się także najmłodsza 8-letnia Michalinka Kubrak z klasy skrzypiec, która z akompaniamentem Katarzyny Strączek zagrała Poloneza. Podziw budzili saksofoniści: Tomasz Drążek i Jakub Konachowicz. Świetnie zaprezentowały się dwie wiolonczelistki: Alicja Nikadon i Małgorzata Stankiewicz. Spodobały się także dwa duety fortepianowe: Zofia Chojnacka i Jakub Naglik oraz Alicja Cymbałko i Michał Lisicki. Jedyna klarnecistka - Ewa Materak wraz z akompaniatorem Przemysławem Bereziukiem, wprowadzili piękny, liryczny nastrój.

Świetnie zaprezentowali się pedagodzy PSM: Jagoda Leśniak- Sidorska zaśpiewała utwór z repertuaru Adele pt. Skyfall; towarzyszył jej pianista Dominik Lewicki. Finałowy numer- Libertango Astora Piazzolli w wykonaniu tria: Anna Krupa (skrzypce), Jadwiga Leśniak- Sidorska (saksofon sopranowy) i Katarzyna Strączek (fortepian) wzbudził zachwyt i gorące brawa publiczności. Koncert poprowadziła Dorota Adaszewska, dyrektor PSM.

Karnawałowy wieczór i dobra muzyka zgromadziły liczne grono mieszkańców Zgorzelca i okolic. Były brawa, owacje i kwiaty, dużo radości i mnóstwo dobrej energii...Koncert Karnawałowy odbył się w ramach projektu MUZYKA DLA ZGORZELCA współfinansowanego przez: Miasto Zgorzelec, Powiat Zgorzelecki, Gmina Zgorzelec, Gmina i Miasto Węgliniec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, Centrum Sportowo- Rekreacyjne w Zgorzelcu, TVT Zgorzelec oraz Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne. Podziękowania dla naszych partnerów i darczyńców!