Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

16 maja w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbył się konkurs wiedzy muzycznej na temat życia i twórczości Ignacego Jana Paderewskiego- kompozytora, pianisty i działacza niepodległościowego. W 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę zgorzelecka Szkoła Muzyczna zorganizowała konkurs dla uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych Powiatu Zgorzeleckiego. Konkurs objęła patronatem Starosta Powiatu Zgorzeleckiego pani Urszula Ciupak.

Do konkursu przystąpiły trzy szkoły. Mimo, że  zwycięstwo było gwarantowane- -obserwowaliśmy wspaniałą i wyrównaną rywalizacją. Jury w składzie:  Halina Konopczyńska, Małgorzata Duda i Wiesława Żandarska, przyznało następujące nagrody:

I miejsce dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu; drużyna w składzie: Jakub Danielewski, Barbara Jabłonka, Szymon Rawiak.

II miejsce dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu; drużyna w składzie: Dawid Dunaj, Katarzyna Książka, Gabriel Wysocki.

III miejsce dla uczniów  Liceum Ogólnokształcące COGITO w Zgorzelcu; drużyna w składzie:  Paweł Cwalina, Nadia Donets, Dominik Möckel.

Wszyscy uczestnicy Konkursu wiedzy na temat życia i twórczości Ignacego Jana Paderewskiego wykazali się olbrzymią wiedzą i dużym zaangażowaniem w poznawaniu literatury muzycznej. W I etapie konkursu uczniowie  odpowiadali na pytania teoretyczne. W II etapie- rozpoznawali utwory Ignacego Paderewskiego. Konkurs przygotowała Małgorzata Fornagiel- teoretyk muzyki i pedagog Szkoły Muzycznej. Wszystkim uczestnikom – uczniom szkół ponadpodstawowych nagrody wręczył Wicestarosta Powiatu Zgorzeleckiego pan Mariusz Wieczorek. Galeria